Bejelentkezés

Regisztrálás



MEXALEN 125 MG VEGBELKUP CSECSEMOKNEK 6X

MEXALEN  125 MG VEGBELKUP CSECSEMOKNEK 6XMEXALEN 125 MG VEGBELKUP CSECSEMOKNEK 6X

Fogyasztói ár: 729 Ft
Leírás
OGYI Eng.sz.: 14472/2017
Nem támogatott
Kiadható: Nem vényköteles

Betegtájékoztató

Miel?tt elkezdené gyógyszerét alkalmazni, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót.
- Ez a gyógyszer orvosi vény/rendelvény nélkül kapható. Az optimális hatás
érdekében azonban elengedhetetlen e gyógyszer körültekint? és szakszer?
alkalmazása.
- Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szerepl? információkra a
kés?bbiekben is szüksége lehet.
- További kérdéseivel forduljon orvosához, gyógyszerészéhez.
- Sürg?sen keresse fel orvosát, ha tünetei néhány napon belül nem enyhülnek,
vagy éppen súlyosbodnak.

A betegtájékoztató tartalma:
1. Milyen betegségek esetén alkalmazható és hogyan fejti ki hatását a Mexalen
125 mg végbélkúp csecsem?knek?
2. Tudnivalók a Mexalen 125 mg végbélkúp csecsem?knek alkalmazása el?tt
3. Hogyan kell alkalmazni a Mexalen 125 mg végbélkúpot csecsem?knek
4. Lehetséges mellékhatások
5. Tárolás
6. További információk

Mik a készítmény összetev?i?
Hatóanyag: 125 mg paracetamol kúponként.
Egyéb alkotórészek: Víz mentes kolloid szilícium-dioxid, cellulóz por (Elcema P100), szilárd zsír.

Csomagolás: 6 db kúp Alu/Alu szalag- csomagolásban és faltkartonban.

A forgalombahozatali engedély jogosultja:
Ratiopharm Hungária Kft, Budapest

1. Milyen betegségek esetén alkalmazható és hogyan fejti ki hatását a Mexalen
125 mg végbélkúp csecsem?knek?

Fájdalomcsillapító, lázcsökkent? hatású gyógyszer csecsem?knek 3 hónapos kortól.
Hatásmechanizmusa nem egyértelm?en tisztázott.

2. Tudnivalók a Mexalen 125 mg végbélkúp csecsem?knek alkalmazása el?tt

Mikor nem alkalmazható a Mexalen 125 mg végbélkúp csecsem?knek?
- a paracetamol hatóanyaggal vagy az egyéb alkotórészek bármelyikével szemben
fennálló ismert túlérzékenység esetén,
- súlyos máj- és vesefunkció-zavarok,
- Glukóz-6-foszfát dehidrogenáz genetikai eredet? hiánya (bizonyos
enzimhiányos állapot)(tünet: hemolitikus anémia),
- túlzott, illetve krónikus alkoholfogyasztás.

Különleges figyelmeztetések és az alkalmazással kapcsolatos óvintézkedések
A gyógyszerek csak fokozott el?vigyázattal (az egyes bevételek között eltelt id? megnyújtásával vagy csökkentett dózisban) és orvosi ellen?rzés mellett alkalmazhatók
- Gilbert-szindróma (Meulengracht-betegség)
- 3 hónapos kor alatt csak az orvos javaslatára alkalmazható.

Milyen óvintézkedéseket kell figyelembe venni?
A fájdalomcsillapítók nagy dózisban, nem el?írás szerint, hosszabb ideig történ? használatakor fejfájás jelentkezhet, amelyet nem a fájdalomcsillapító megemelt dózisaival kell kezelni.

Fájdalomcsillapítók szokásos szedése, különösen több fájdalomcsillapító hatóanyag kombinálásakor, veseelégtelenség kockázatával járó tartós vesekárosodást okozhat.

A kezelés eredményessége érdekében lázas betegek túl meleg ruházatot, illetve ágynem?t ne használjanak, mivel ezek a h?leadást akadályozhatják. B? folyadékbevitelr?l gondoskodni kell. A panaszok további fennállása esetén a kezel?orvos tanácsát újra ki kell kérni. Intenzív hasi fájdalmak esetén fájdalomcsillapító gyógyszerek az orvosi vizsgálat el?tt lehet?leg ne kerüljenek alkalmazásra, mivel az alapbetegség tüneteit elfedhetik. Adott esetben err?l az orvost tájékoztatni kell.

A fájdalomcsillapítók nagy adagban, nem el?írás szerint, hosszabb ideig történ? használatakor fejfájás jelentkezhet, amelyet nem a fájdalomcsillapító megemelt dózisaival kell kezelni.

Fájdalomcsillapítók szokásos szedése, különösen több fájdalomcsillapító hatóanyag kombinálásakor, veseelégtelenség kockázatával járó tartós vesekárosodást okozhat.

Fájdalomcsillapítók nagy adagban, nem el?írás szerint történ?, hosszabb ideig tartó használatának hirtelen megszakításakor fejfájás, valamint fáradtság, izomfájdalmak, idegesség és vegetatív tünetek jelentkezhetnek. A megvonási tünetek néhány napon belül elmúlnak. Addig fájdalomcsillapítók ismételt bevételét kerülni kell és orvosi javaslat nélkül nem szabad azokat ismételten szedni.

Mire kell figyelemmel lennie, ha egyidej?leg más gyógyszereket is szed?
A készítmény májkárosító hatása feler?södhet, pl. egyes altatók és epileptikumok - fenobarbitál, fenitoin, karbamazepin, rifampicin, szalicilamid-tartalmú gyógyszerek hatására.
A készítmény és kloramfenikol, vagy AZT (Zidovudin) tartalmú gyógyszerek egyidej? adásakor, az utóbbiak toxicitása fokozódhat.
Szájon át szedett véralvadásgátlókkal kezelt betegeknél a paracetamollal történ? hosszan tartó kezelés csak orvosi ellen?rzés mellett folytatható.
Cukorbetegség esetén, amikor a beteg inzulinkezelésre szorul paracetamol nagy adagban csökkentheti a vércukorsüllyeszt? hatást.

Vegye figyelembe, hogy ezek az adatok röviddel korábban alkalmazott gyógyszerekre is vonatkozhatnak!

3. Hogyan kell alkalmazni a Mexalen 125 mg végbélkúpot csecsem?knek

Mekkora adagban és milyen gyakran kell adni a Mexalen 125 mg végbélkúpot?
Az alkalmazási el?írásokat be kell tartani, mivel a gyógyszer egyébként nem tudja a hatását megfelel?képpen kifejteni.

Ha az orvos másképpen nem rendeli, szokásos adagja:
testsúly életkor egyszeri dózis maximális napi dózis
7 kg-ig 1/2 éves korig 1/2-1 végbélkúp 3 végbélkúp
10 kg-ig 1 éves korig 1 végbélkúp 4 végbélkúp

A maximális napi (24 óra) adagot semmiképpen nem szabad túllépni, és a következ? végbélkúp felhelyezéséig (amennyiben szükséges) eltelt id? legalább 6 óra legyen.

Hogyan és mennyi ideig kell a készítményt alkalmazni?
A kúpot lehet?ség szerint székletürítés után kell mélyen a végbélbe helyezni. A kúpot a jobb felhelyezhet?ség érdekében kézben kell melegíteni vagy rövid id?re forró vízbe mártani.

Paracetamol-tartalmú gyógyszerek, mint a Mexalen 125 mg végbélkúp csecsem?knek, orvosi javaslat nélkül csak néhány napig és alacsony dózisban használhatók.

4. Lehetséges mellékhatások

Milyen mellékhatások jelentkezhetnek a Mexalen 125 mg végbélkúp alkalmazásakor?
Mellékhatásként ritkán allergiás b?rreakció (b?rpír, kiütés) esetleg h?emelkedéssel, nyálkahártya-elváltozásokkal kísérve el?fordulhat.
Nagyon ritkán: allergiás reakciók vérképelváltozásokkal (nagymérték? aluszékonyság és sápadtság).
Rendkívül ritkán: a methemoglobin felszaporodása a vérben, asztma, szénanátha, orrnyálkahártya-duzzadás.
A fenti tünetek el?fordulása esetén szedését abba kell hagyni, és haladéktalanul orvoshoz kell fordulni.

Ha olyan mellékhatásokat figyel meg saját magán, amelyek ebben a mellékelt tájékoztatóban nem szerepelnek, közölje azokat orvosával vagy gyógyszerészével.

Mi a teend? a gyógyszer túladagolása esetén (szándékos vagy véletlen túladagolás)?
Túladagolás gyanúja esetén forduljon orvoshoz, aki a további teend?kr?l határoz.
A máj méregtelenít? képességét túllép? nagy adag paracetamol alkalmazását követ?en vagy hosszabb krónikus adagolása után máj- és vesekárosodások léphetnek fel olyan panaszokkal, mint étvágytalanság, hányinger, hányás és hasi fájdalmak, izzadás, valamint vércukoringadozások és a b?r elszínez?dése. Súlyos esetekben a májm?ködés kiesése miatt öntudatzavarok jelentkezhetnek.

5. Tárolás

Tárolás: Legfeljebb 25 Celsius fokon kell tárolni.
A gyógyszer gyermekekt?l elzárva tartandó!
A gyógyszert csak a csomagoláson feltüntetett lejárati id?n belül szabad felhasználni.

6. További információk

A készítményhez kapcsolódó további kérdéseivel forduljon a forgalombahozatali engedély jogosultjához.

OGYI-T-2035/01

Betegtájékoztató OGYI-eng. száma: 11.437/55/2002.
Mások ezt is vették

legalis

Szent Rókus Patika

E-mail
3529 Miskolc,
Csabai Kapu 11/a.
Tel.: 46 560 246
Fax.: 46 560 247

A honlap oldalain található, gyógyszerrel kapcsolatos információk betegség esetén nem helyettesítik a szakember megkeresését.
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg gyógyszerészét!

Barion bankkártyás fizetés

×

Sütik kezelése Tájékoztatjuk, hogy honlapunkon sütiket (cookie-kat) használunk, melyek célja, hogy teljesebb körű szolgáltatást nyújtsunk látogatóink részére. Tudjon meg többet erről!